מקרנים

 

מקרנים מאפשרים לנו לראות וידאו בצורה הדומה לקולנוע

טכנולוגיות להקרנת וידאו:

CRT – פועל בדומה לפעולת מסך  הטלויזיה הישנה. למקרנים אלו יש לרוב 3 תותחי צבע, (אדום, ירוק וכחול) הפולטים אור בעוצמה גבוהה יחסית. האור מרוכז על ידי עדשות, ומהן הוא מוקרן לכיוון המסך. מקרנים אלו הם איכותיים אך גדולים וכבדים ומחייבים התקנה מקצועית.

LCD – בדומה לפעולת מסך LCD, למקרנים אלו יש מקור אור חזק, (מנורה)אשר מפוצל באמצעות מנסרה ל-3 צבעים. כל אחד מהצבעים עובר דרך מסנן LCD, אשר מאפשר "הדלקה" או כיבוי של כל פיקסל באותו הצבע. שילוב של האור שעבר בשלושת המסננים מרוכז על ידי עדשה ומוקרן לכיוון המסך.

התמונה במקרני LCD איכותית (תלוי כמובן ברזולוציית הפלטות) אך סובלת מעוצמת אור נמוכה יחסית  למקרנים האחרים. מומלץ להתקנה בחדרי קולנוע ביתי יעודיים הניתנים להחשכה כמעט מלאה.

DLP – הוא סימן רשום של חברת Texas Instruments לטכנולוגיה שבה אוסף של מראות בגודל מיקרוסקופי אחראיות הסטה של האור (גם כאן ממנורה)על גבי המסך. האור המוטה עובר דרך גלגל צבע המורכב ממספר צבעים "נצבע"  ומועבר דרך עדשות למסך.

בטכנולוגיה זו עוצמת האור גדולה ע"פי רוב ממקרני ה-LCD.

מקור האור – המנורה משמעותי מאד לאיכות התמונה וחשוב להחליפו כאשר "עבר" את מספר השעות המומלץ ע"מנת לשמר את איכות התמונה המופקת.

לאחרונה הופיעו בשוק גם מקרנים מסוג LED , אנחנו רק בראשיתה של טכנולוגיה זו ונפרט לגביה בהמשך כשייצטבר נסיון מספק.

מקרני לייזר- מבוססי מערכת לייזר המקרינה את התמונה. כגון מקרנים של Digital Projection

 

במעבדתנו אנו מתקנים את כל סוגי המקרנים מכל החברות , ומספקים שירות בארץ ליבואני : SIM2, CINEVERSUM(BARCO), RUNCO, NEC, JVC, DILA, OPTOMA, EPSON, PANASONIC, SANTO, EIKI,Digital Projection

 

אנחנו מעבדת השירות של Digital Projection בישראל.